Strona: Umowa o współpracy z firmą Bury w Mielcu w ramach, której Wydział będzie realizował projekt „Elektronika dla branży automotive” / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Umowa o współpracy z firmą Bury w Mielcu w ramach, której Wydział będzie realizował projekt „Elektronika dla branży automotive”

2018-01-04
Fot. M. Misiakiewicz

Dnia 3 stycznia br. w siedzibie firmy Bury w Mielcu prof. Tadeusz Markowski rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz Bernadetta Dzik wiceprezes zarządu Bury Sp. z.o.o. z udziałem prof. Kazimierza Buczka dziekana WEiI oraz dr. Dominika Strzałki prodziekana ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką podpisali umowę o współpracy, która jest przypieczętowaniem dotychczasowych kontaktów WEiI ze spółką oraz początkiem kolejnego etapu współpracy obejmującego realizację przez Wydział Elektrotechniki i Informatyki projektu „Elektronika dla branży automotive”.

Projekt „Elektronika dla branży automotive” na kwotę ponad 2 mln złotych realizowany będzie od 1 stycznia 2018 r. do 31 października 2019 r. Jego głównym celem jest nabycie i rozwój kompetencji i kwalifikacji kluczowych dla branży motoryzacyjnej. W płatnych stażach, od lipca do września 2018 r., weźmie udział 40 studentów studiów drugiego stopnia kierunku elektronika i telekomunikacja  z naboru 2017/2018.

Działania dotyczące rozwoju kompetencji studentów będą realizowane we współpracy z firmą Bury Sp. z o.o. z Mielca. Wsparcie będzie dotyczyć następujących obszarów: rozwoju elektroniki, inżynierii jakości, inżynierii SMT, konstrukcji oprzyrządowania testującego. W ramach projektu prowadzone będą szkolenia umożliwiające uzyskania certyfikatów i uprawnień oraz wizyty studyjne.

W ramach projektu zaplanowano szereg certyfikowanych szkoleń m.in.: Altium Designer, FMEA Failure Mode and Efect Analysis, 5S w praktyce, SPC Statistical Process Control, MSA Measurement, MS Project, prezentacje i wystąpienia publiczne, zarządzanie wiedzą w organizacji, komunikacje i prace zespołowe, zarządzanie czasem własnym, podstawy teoretyczne i praktyczne przemysłowych systemów wizyjnych, Certyfied Interconnect, IPC-A-610, IPC-A-600, Programowanie AOI, Programowanie SPI Kohyoung, SIX Sigma, Autostar, przenośne aplikacje graficzne Qt, symulacje termicznej elektroniki w obudowie we FloTherm, niezawodność programowania C++, kursy językowe.

Informacje w mediach:

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C27775%2Cplatne-staze-w-mieleckiej-firmie-dla-studentow-politechniki-rzeszowskiej

Powrót do listy aktualności