Strona: Weź udział w Hackathonie #PekaoCoders / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Weź udział w Hackathonie #PekaoCoders

2019-04-24

Jakie zastosowania może mieć big data w branży finansowej? Jakie dane zbierają terminale płatnicze oraz w jaki sposób można ich użyć? To tylko niektóre pytania, na które od 17 do 19 maja odpowiedzi będą szukać uczestnicy hackathonu Banku Pekao S.A. na Politechnice Rzeszowskiej.

Hackathon PekaoCoders w Rzeszowie to czwarty z ośmiu maratonów programowania na uczelniach wyższych w całej Polsce, podczas których uczestnicy w interdyscyplinarnych zespołach pod czujnym okiem grupy mentorów zmierzą się z postawionymi przed nimi zadaniami. Będą to wyzwania z pogranicza branży finansowej i big data.

Udział w wydarzeniu mogą wziąć studenci lub absolwenci (do 30 roku życia) uczelni technicznych, osoby z wiedzą i kompetencjami w obszarze sprzedaży, marketingu i projektowania.

Autorzy najlepszych rozwiązań otrzymają nagrody, których łączna pula to niemal 10 tys. zł. Poza nagrodami finansowymi, rzeczowymi oraz możliwością wzięcia udziału w płatnym programie stażowym, na zespoły czeka także udział w dwudniowych warsztatach, podczas których przygotowywać się będą do finałowych zmagań.

Hackathon PekaoCoders w Rzeszowie odbędzie się w weekend 17-19 maja w Centrum Studenckim Politechniki Rzeszowskiej  przy ul. Akademickiej 8. Aby wziąć udział w Hackathonie, nie trzeba mieć ani gotowego pomysłu na rozwiązanie ani skompletowanego zespołu.

Możliwe jest również zgłoszenie posiadanego już pomysłu podczas piątkowego rozpoczęcia wydarzenia i przedstawienie go oraz znalezienie dodatkowych osób do swojego zespołu. W sobotę i niedzielę odbędą się warsztaty i sesje mentorskie z ekspertami Banku Pekao, Microsoft, Politechniki Rzeszowskiej oraz dodatkowymi ekspertami w dziedzinie biznesu i big data. Hackathon skończy się prezentacją opracowanych projektów. W jury zasiądą przedstawiciele Banku Pekao oraz partnerów wydarzenia.

Uczestnicy eliminacyjnego hackathonu PekaoCoders zmierzą się z jednym z dwóch zadań:

1. Każdego dnia korzystamy z terminali, które zbierają informacje czyli dane dotyczące wykonywanych operacji. Właśnie te dane pomagają właścicielom sklepów zarządzać sprzedażą i dostosowywać ofertę dla swoich klientów. W połączeniu z dodatkowymi danymi społecznymi lub biznesowymi mogą dostarczyć biznesowi zaawansowaną analitykę dotyczącą jego klientów.
    Dlatego też zadaniem uczestników będzie przygotowanie rozwiązania lub opracowanie  modelu, dzięki którym w łatwy i przystępny sposób właściciele terminali będą mogli analizować i przetwarzać zebrane dane w przyjaznej i nowoczesnej formie.
  2. Informacje z terminali płatniczych mogą być przydatne nie tylko dla akceptantów kart (czyli np. sklepów) ale także dla startupów, ośrodków badawczych, dziennikarzy, itd. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom uczestnicy hackathonu będą mieli za zadanie opracowanie sposobu prezentacji danych zebranych z terminali płatniczych i połączonych z danymi Ministerstwa Cyfryzacji w atrakcyjnej i nowoczesnej formie. Lub znalezienie ich innego zastosowania i zachęcenie przedstawicieli różnych grup odbiorców do korzystania z udostępnionych danych.

Drużyny, które opracują najciekawsze rozwiązania zakwalifikują się do wielkiego finału, który odbędzie się na przełomie listopada i października w Warszawie. Pula nagród finansowych w całym cyklu wydarzeń to ponad 90 tysięcy złotych

Dotychczas hackathony odbyły się w Warszawie, Lublinie i  Krakowie. Po eliminacjach w Rzeszowie, maratony programowania odbędą się również w Poznaniu, Gdańsku, Rzeszowie, Łodzi i Wrocławiu.

Udział w hackathonie jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. By wziąć udział w wydarzeniu 17-19 maja w Rzeszowie trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy na  https://www.pekaocoders.pl/rzeszow