Strona: Współpraca w firmą Bury Mielec / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Współpraca w firmą Bury Mielec

2017-11-15

Firma Bury Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu, jako partner biznesowy renomowanych marek branży automotive, to ponad 25-letnie doświadczenie w rozwoju, integracji i realizacji rozwiązań elektronicznych. Realizuje projekty dla klientów z sektorów motoryzacji i elektroniki komunikacyjnej oferując tworzone na miarę produkty i rozwiązania systemowe. Cały proces powstawania wyrobów – od analiz po produkcję seryjną oparty jest o najnowocześniejsze narzędzia rozwoju, symulacji i testów. Rozwój software’u i hardware’u odbywa się w ścisłym powiązaniu ze sobą oraz w sposób możliwie najbardziej konstruktywny – dla uzyskania doskonałych rezultatów. Produkowane komponenty elektroniczne, ich funkcjonalność, niezawodność oraz jakość gwarantowane są poprzez zachowanie najbardziej rygorystycznych standardów przemysłowych. Produkcja płytek elektronicznych (PCB), realizowana jest z wykorzystaniem technologii montażu powierzchniowego SMT, lutowania rozpływowego, oraz szeregiem automatycznych metod testowych tj.: SPI, AOI, X-Ray, ICT, EOL-test.

Fot. B. Jarzyna

Fot. B. Jarzyna

Firma  współpracuje z Wydziałem Elektrotechniki i Informatyk Politechniki Rzeszowskiej od ponad siedmiu lat, a wkrótce rozpocznie się kolejny etap kooperacji obejmujący realizację dedykowanego grantu dydaktycznego Elektronika dla branży automotive pozyskanego w ramach konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Realizacja projektu jest elementem długofalowej strategii współpracy Wydziału z firmami regionu oraz wpisuje się w inteligentną specjalizację województwa podkarpackiego obejmującą motoryzację. Projekt przewiduje w głównej mierze szeroki zakres specjalistycznych szkoleń dla 40 osobowej grupy studentów z kierunku Elektronika i telekomunikacja, II stopień, nabór luty 2017/18. Zgodnie z informacją o rozstrzygnięciu konkursu przewidziano na ten cel kwotę ponad 2 milionów zł.

Jednym z pierwszych etapów realizacji grantu było spotkanie przedstawicieli Wydziału: Dziekan, prof. Kazimierz BUCZEK i Prodziekan ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką, dr inż. Dominik STRZAŁKA, oraz firmy Bury Mielec w składzie: Dyrektor Naczelna BURY Sp. z o.o. Bernadetta DZIK, Dyrektor Produkcji Robert KOWALCZYK, Dyrektor HR Jacek TEJCHMA, Kierownik Departamentu Rozwoju Elektroniki Rzeszów Piotr NOWAK, Kierownik Departamentu Rozwoju Elektroniki Mielec Paweł BABIUCH, Kierownik Dywizji Technologii Sławomir RATAJ, Kierownik Departamentu Oprzyrządowania Elektronicznego Stanisław URBAŃSKI, Kierownik Sekcji Inżynierii SMT Grzegorz MADEJ, Kierownik Sekcji Oprzyrządowania Elektronicznego Piotr PANEK. Spotkanie odbyło się w siedzibie firmy Bury Sp. z o.o. w Mielcu w dn. 10 listopada 2017 r. i w czasie rozmów omówiono zakres i szczegóły wynegocjowanego projektu oraz ustalono dalszy harmonogram współpracy, której kolejnym elementem będzie podpisane umowy związanej z grantem.

Powrót do listy aktualności