Strona: Współpraca z Linetech Aircraft Maitenance / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Współpraca z Linetech Aircraft Maitenance

2018-07-05
, red.  P. Jankowski-Mihułowicz
Fot.  Linetech Aircraft Maitenance

Na zaproszenie Linetech Aircraft Maitenance, dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz oraz dr inż. Mariusz Węglarski, pracownicy z Katedry Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, prowadzili prace doradcze w zakresie aplikacji różnych metod radiowej identyfikacji obiektów (RFID – ang. Radio Frequency IDentification) dla celu usprawnienia procesów przeglądów technicznych i napraw strukturalnych statków powietrznych.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że Linetech Aircraft Maintenance jest dynamicznie rozwijającą się firmą branży MRO (ang. Maintenance Repair and Operating), która posiada swoje stałe zaplecze m.in. na terenie lotniska Rzeszów-Jasionka. Dzięki najnowocześniejszym w Europie Środkowej hangarom zlokalizowanym w bazach lotnisk w Katowicach i w Rzeszowie, firma podejmuje się prowadzenia skomplikowanych przeglądów i prac naprawczych, które wykonywane są na wielu maszynach należących do kilkunastu linii lotniczych. Tak intensywny wzrost firma zawdzięcza m.in. inwestycji w zaplecze badawczo-rozwojowe oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w lotnictwie, stąd też wizyta właśnie w tym przedsiębiorstwie.

Fot. Linetech Aircraft Maitenance