Strona: Wydział Elektrotechniki i Informatyki PRz podpisał umowę o współpracy z Energomix Sp. z o.o. / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2017-02-07
fot. M. Misiakiewicz

Dnia 7 lutego br. Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej podpisał umowę o współpracy z Energomix Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. W imieniu wydziału umowę podpisał prof. Kazimierz Buczek - dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki oraz dr Dominik Strzałka - prodziekana ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką, zaś Energomix Sp. z o.o. reprezentował Grzegorz Chabior - dyrektora sprzedaży.

Energomix Sp. z o.o. jest największą w Polsce niezależną firmą doradztwa energetycznego, działającą w systemie „Total Energy Cost Management”, osiągając oszczędności we wszystkich obszarach gospodarki energetycznej, czyli cenie zakupu, kosztach dystrybucyjnych oraz optymalizacji i kontroli poboru. Jako jedna z pierwszych firm rozpoczęła działania na zliberalizowanym rynku energii w 2010 roku. Współpracuje niemal ze wszystkimi spółkami obrotu energią posiadającymi ofertę dla odbiorcy końcowego. Firma została wyróżniona przez Bank Światowy za wsparcie przy realizacji ogólnoświatowego raportu Doing Bussiness 2014.

Na mocy podpisanej umowy obie strony zobowiązały się do podjęcia współpracy w zakresie prowadzenia wspólnych badań obejmujących problematykę audytu energetycznego oraz zarządzania gospodarką energetyczną w przedsiębiorstwie. Współpraca ma obejmować również takie zagadnienia jak: wspólne prowadzenie zajęć dla studentów, wspólną opiekę merytoryczną i prowadzenie prac dyplomowych, umożliwienie studentom i absolwentom odbycia praktyk i staży w przedsiębiorstwie partnera. W oparciu o współpracę ma powstać również oferta studiów podyplomowych z zakresu audytu energetycznego.

RF