Strona: Wystartowała Politechnika Młodych Odkrywców na WEiI / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Wystartowała Politechnika Młodych Odkrywców na WEiI

2018-11-19
, red.  dr inż. Paweł Dymora - Kierownik projektu
Fot. B. Motyka

Na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odbyły się pierwsze zajęcia w projekcie "Politechnika Młodych Odkrywców". Program ten jest rozwinięciem istniejącego od blisko 10 lat programu "Kariera Inżyniera", który na trwale wpisał się ofertę edukacyjną Wydziału skierowaną do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Projekt uzyskał dofinansowanie NCBiR w ramach konkursu POWR.03.01.00-IP.08-00-UMO/17 - "Uniwersytet Młodego Odkrywcy" (działanie 3.1 Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020) i jest realizowany wspólnie przez trzy Wydziały: Elektrotechniki i Informatyki, Matematyki i Fizyki Stosowanej oraz Chemiczny.

Celem wartego ponad 460 tys. zł projektu jest popularyzacja nauki i rozwijanie wiedzy technicznej wśród dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat.

Dnia 17.11 br. odbyły się pierwsze zajęcia "młodych studentów" na WEiI. W pierwszych zajęciach realizowanych na Wydziale w ramach "Szkoły Młodych Informatyków" uczestniczyło 36 uczniów podkarpackich szkół. Uczniowie pod opieką trenerów mieli możliwość samodzielnej pracy w laboratorium, gdzie realizowali wyznaczone zadania projektowe z zakresu wielu dziedzin informatyki i automatyki, m.in.: sieci komputerowych, kryptografii, budowy i programowania układów automatyki, pomiarów oraz zaawansowanych technologii VR (Wirtualnej rzeczywistości). Dzięki uczestnictwu w pokazach naukowych i ciekawych zajęciach warsztatowych uczniowie są inspirowani do twórczego myślenia, rozwijania zainteresowań i pasji, a także mają możliwość poznania procesu tworzenia innowacyjnych rozwiązań technicznych.

Szczegółowe informacje oraz fotorelację z zajęć na poszczególnych wydziałach można znaleźć na stronach projektu: www.pmo.prz.edu.pl.

Zapraszamy do lektury oraz udziału w projekcie w przyszłych edycjach.