Strona: Zaproszenie na seminarium przed otwarciem przewodu doktorskiego / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Zaproszenie na seminarium przed otwarciem przewodu doktorskiego

2018-03-20

ZAPROSZENIE

Pana mgra inż. Łukasza Surdeja

pt.: „Sprzętowa realizacja układów opartych na rozmytych przerzutnikach”,

które odbędzie się 28 marca 2018 r. (środa) o godz. 10.30 w sali Rady Wydziału A101 przy ul. W. Pola 2.

Planowany przebieg seminarium:

Układy programowalne FPGA stanowią platformę sprzętową umożliwiającą równoległą i efektywną implementację operacji rozmytych. Ich zasoby, zarówno z punktu widzenia dostępnej logiki, jak i ilości wejść/wyjść, pozwalają na bazie operacji rozmytych budować złożone systemy rozmyte o bardzo dobrych charakterystykach czasowych.

W trakcie wystąpienia przedstawione zostaną podstawowe operacje rozmyte
i ich sprzętowe realizacje. Następnie omówione zostaną, spotykane w literaturze, rozmyte układy sekwencyjne, tj. rozmyte przerzutniki JK i SR. Układy te powstały poprzez modyfikacje klasycznych funkcji charakterystycznych przerzutników, polegające na zastąpieniu operacji binarnych działaniami rozmytymi. Przedstawiony zostanie również, zaproponowany przez autora, nowy rozmyty przerzutnik H o jednorodnej charakterystyce i prostej realizacji sprzętowej. Pokazane zostaną zastosowania elementów rozmytych do realizacji rozmytej sieci Petriego oraz modelowania sieci neuronowych.

Na koniec zaprezentowany zostanie plan prac przewidzianych w ramach przygotowywania rozprawy doktorskiej, który obejmuje między innymi sprzętowe implementacje rozmytej interpretowanej sieci Petriego oraz sieci neuronowej z wykorzystaniem rozmytego przerzutnika H. Implementacje te zostaną zrealizowane w układach FPGA przy użyciu środowiska ISE Xilinx oraz z wykorzystaniem pakietu Matlab/Simulink (HDL Coder).