Strona: Spotkanie on-line maturzystów ze studentami Politechniki Rzeszowskiej / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Spotkanie on-line maturzystów ze studentami Politechniki Rzeszowskiej

2021-03-25

W dniu 23 marca br odbył się „Live ze studentami Politechniki Rzeszowskiej” organizowany przez Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej. Spotkanie odbyło się w formie online – na Facebooku SSPRz. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Wydziałowego Samorządu Studenckiego Wydziału Elektrotechniki i Informatyki – Magdalena Kochman i Konrad Łukiewicz. Głównym celem spotkania było przekazanie maturzystom najważniejszych informacji o Politechnice Rzeszowskiej oraz m.in. Wydziale Elektrotechniki i Informatyki. Nasi przedstawiciele zaprezentowali ofertę dydaktyczną wydziału oraz zachęcali do aktywnego uczestnictwa w kołach naukowych i Samorządzie Studenckim. Dodatkowo zostało zaprezentowane studenckie „know-how” z zakresu kultury akademickiej oraz życia studenckiego. Na koniec nasi studenci odpowiedzieli na pytania maturzystów dotyczących rekrutacji, planów studiów oraz kół naukowych i organizacji studenckich.

„Promowanie wydziału jest naszym głównym celem na ten rok akademicki. Zdajemy sobie sprawę, że przez sytuację związaną z pandemią maturzyści nie mają możliwości poznania „ścian” Wydziału Elektrotechniki i Informatyki co dodatkowo motywuje nasz samorząd do aktywności online. Niestety nie mogliśmy się spotkać w tradycyjnej formie z naszymi przyszłymi studentami np. podczas dni otwartych uczelni, dlatego zdecydowaliśmy się na organizowanie spotkania w formie zdalnej.  Mam nadzieję, że kolejne aktywności przekonają naszych młodszych kolegów, że warto studiować na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki!” – podkreślił Konrad Łukiewicz, przewodniczący Wydziałowego Samorządu Studenckiego Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.