Strona: Sukces studentów naszego wydziału / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Sukces studentów naszego wydziału

2021-06-25

O sukcesie studentów

Studenci Ireneusz Opaliński i Jakub Pobuta z Wydziału Elektrotechnik i Informatyki reprezentujący koło naukowe Something about IT Security, po zaciętej „walce w cyberprzestrzeni” zajęli II miejsce w finale krajowych eliminacji konkursu WorldSkills Poland Lublin 2021 w konkurencji Cyberbezpieczeństwo. Udział w konkursie był doskonałą formą sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z reprezentacjami innych uczelni w Polsce. Finałowa konkurencja składała się z dwóch części, w których zawodnicy musieli zaprojektować system zabezpieczeń dla przygotowanego środowiska IT na podstawie opisanego scenariusza oraz przeprowadzić testy podatności i testy penetracyjne na wskazany system. Forma konkursu preferowała umiejętności praktyczne w których doskonale odnajdują się studenci naszego Wydziału.