Strona: Uroczyste VIII Posiedzenie Rady Gospodarczej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2023-04-25
, red.  Piotr Bogusz
Przewodniczący RG WEiI Pan Bolesław Pałac (z prawej) oraz Dziekan WEiI dr hab. inż. Roman Zajdel (z lewej)

Program Rady Gospodarczej

W dniu 21.04.2023 odbyło się VIII posiedzenie Rady Gospodarczej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki (WEiI) Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Posiedzenie VIII RG było częścią Dni Otwartych Wydziału i miało charakter uroczysty. Obrady otworzyli Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr hab. inż. Roman Zajdel, prof. PRz oraz przewodniczący Rady Gospodarczej Pan Bolesław Pałac. W ramach programu VIII RG WEiI zrealizowano następujące punkty:

1. Wręczenie powołań do RG WEiI nowym Członkom.
  2. Prezentacja produktów firmy APTIV.
  3. Wręczenie nagród dla Laureatów  II Olimpiady „Keep IT Secure” oraz konkursu dotyczącego Wydziału.
  4. Referaty przedstawicieli przemysłu i nauki.
  5. Sprawy bieżące Wydziału.
  6. Rozmowy kuluarowe.

Przebieg posiedzenia

Nowymi Członkami Rady Gospodarczej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki zostali przedstawiciele firm APTIV i BorgWarner. Na dziedzińcu Kampusu przy ul. W. Pola 2, firma APTIV zaprezentowała pojazdy badawcze wyposażone w aparaturę pomiarową oraz najnowsze rozwiązania technologiczne firmy. Następnie Członkowie Rady Gospodarczej udali się na Aulę, gdzie zostały wręczone ufundowane przez firmę APTIV nagrody dla laureatów II Olimpiady Informatycznej „Keep IT Secure” oraz konkursu wiedzy o Wydziale zorganizowanego w ramach Dni Otwartych Wydziału przez koło naukowe „Something About IT Security” oraz pracowników Zakładu Systemów Złożonych. Kolejnym bardzo ciekawym punktem VIII RG były referaty. Jako pierwszy swoją prezentację pt. „Innowacyjność w świecie automotive”  przedstawił Pan Dariusz Mruk - Dyrektor Centrum Technicznego Aptiv Services Poland S.A. Prezentacja cieszyła się wysokim zainteresowaniem wśród Członków RG, czego dowodem była ożywiona dyskusja na temat wprowadzanych rozwiązań w branży Automotive związanych z analizą obrazów. Drugi równie bardzo ciekawy referat przedstawił Pan dr hab. inż. Mariusz Oszust, prof. PRz, który przedstawił swoje wyniki badań w prezentacji zatytułowanej „Automatyczna ocena jakości obrazów rezonansu magnetycznego", po której nastąpiła dyskusja związana z problemami praktycznego wykorzystania proponowanych rozwiązań. Cechą wspólną przedstawionych referatów była problematyka analizy obrazów i zastosowania do tego celu sztucznej inteligencji. W punkcie obrad dotyczących spraw bieżących, Pan dr inż. Mirosław Mazurek Prodziekan ds. kształcenia przedstawił pomysł promowania najlepszych prac magisterskich realizowanych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki w ramach akcji PosterMaster, gdzie studenci na posterach prezentowali by swoje prace i zachęcał Przedstawicieli przemysłu, aby czynnie włączyli się w proponowaną akcję. Na zakończenie obrad podany był obiad podczas którego prowadzone były rozmowy kuluarowe.