Strona: VI Międzynarodowe Zawody Robotów ROBOmotion / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

VI Międzynarodowe Zawody Robotów ROBOmotion

2021-12-17
Grafika promująca wydarzenie ROBOmotion

Zawody robotów

220 uczestników i 160 robotów w jednym momencie znajdowało się na Hali Podpromie podczas VI międzynarodowych zawodów robotów ROBOmotion, które odbyły się w Rzeszowie 28 listopada 2021r. Uczestnicy brali udział w zmaganiach w takich kategoriach jak Line Follower, Sumo, Freestyle, Robot Sprint, LEGO Tug of War, Micromouse, ich dość oryginalna Cebula House i pierwsza w Polsce konkurencja Smash Bots by RoboLAB, gdzie wyposażone w niesamowite uzbrojenie roboty o rozmiarach 30 x 30 cm bez limitu wagi walczyły o przetrwanie w specjalnie przygotowanej zamkniętej arenie. Aż dwa roboty niestety tragicznie opuściły nasze zawody z drastycznymi uszkodzeniami w postaci samozapłonu baterii oraz zniszczenia przez przeciwnika. Znaczne obrażenia pojawiły się na pozostałych robotach.

Uczestnicy wydarzenia

Zawody ROBOmotion 2021 gościły reprezentantów wielu kół naukowych, pasjonatów robotyki, elektroniki i programowania, a także publiczność głodną wrażeń tych wspaniałych pojedynków. Dla wszystkich osób, którzy nie mogli dotrzeć na ROBOmotion 2021 organizatorzy przygotowali transmisję live z zawodów na facebook’u i twitchu. Łącznie wydarzenie oglądało ponad 5,5 tysiąca osób. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć gdyby nie ścisła współpraca środowiska akademickiego z przemysłem. Partnerami głównymi wydarzenia byli Borg Warner, Deloitte, MTU Aero Engines Polska, Prezydent Miasta Rzeszowa, Pratt & Whitney, Sędziszów Małopolski, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i miasto Rzeszów. Partnerami złotymi zostali Edocs i Europa Systems, InfoSoftware, Kawasaki Robotics, Solvera Gawel Technology, SEP Odział Rzeszowski i WAGO. Do partnerów srebrnych dołączyli Autopart, Centrum Usług Dronowych, e-Bi, Toltech, Podkarpacka Izba Inżynierów Budownictwa i Cobot Planet. Organizatorzy dziękują partnerom strategicznym: Koło Fotograficzne Uniwersytetu Rzeszowskiego LENS, Podkarpackiemu Centrum Ratownictwa Medycznego, OSP Sietesz i OSP Łopuszka Mała, Zespołowi Szkół Technicznych w Rzeszowie oraz Studenckiemu Kołu Naukowemu Informatyków KOD. Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję ROBOmotion 2022.

Organizatorzy

Organizatorami wydarzenia są: Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO oraz Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informatycznych działające w ramach Rzeszowskiej Grupy IT, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, RoboLAB oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne, Oddział Podkarpacki.