Strona: Warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

2023-03-07
, red.  Jakub Wojturski
Uczniowie podczas zajęć

O warsztatach

W dniu 3 marca 2023 na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odbyły się warsztaty w ramach zadania „Politechniczna Sieć Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego” (Działanie 1 „Z technikum na politechniki”) pt. „Podstawy pomiarów na oscyloskopie cyfrowym”.

Formuła zajęć

Do udziału w zajęciach zostali zaproszeni uczniowie ze wszystkich klas pierwszych Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, którzy osiągnęli najlepszą średnią ocen po pierwszym półroczu. W spotkaniu uczestniczyło osiemnastu uczniów: czterech z klas kształcących w zawodzie „Technik elektronik”, czterech z klas „Technik automatyk” oraz dziesięciu z klas „Technik informatyk”.

Organizator zajęć

Zajęcia przygotował i prowadził dr inż. Jakub Wojturski z Katedry Metrologii i Systemów Diagnostycznych Politechniki Rzeszowskiej. Uczniowie zapoznali się między innymi z prawidłowym przygotowaniem oscyloskopu cyfrowego do pracy oraz metodyką pomiarów parametrów