Strona: Wizyta studyjna studentów elektroniki i telekomunikacji w firmie Bury Mielec / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Wizyta studyjna studentów elektroniki i telekomunikacji w firmie Bury Mielec

2018-03-21
, red.  Dominik Strzałka
fot. D. Strzałka

Realizacja przez Wydział Elektrotechniki i Informatyki projektu Elektronika dla branży automotive nabiera tempa. W piątek 16.03.18 odbyła się wizyta studyjna w firmie Bury Mielec. 40 studentów studiów stacjonarnych drugiego stopnia z kierunku elektronika i telekomunikacja miało możliwość zapoznania się ze strukturą organizacyjną firmy, posiadanymi certyfikatami jakości, stosownymi rozwiązaniami organizacyjnymi, używanymi technologiami, parkiem maszynowym, zasadami bhp, wymaganiami technicznymi, metodami produkcji i kontroli jakości. Wizyta rozpoczęła się o godzinie 9:45 powitaniem przez Pana dyrektora ds. HR Jacka Tejchmę, a zakończyła kwadrans po godzinie 15 – niemal tak jak co dzień kończą pracę inżynierowie firmy. Dla wielu studentów był to pierwszy kontakt z tego typu firmą produkcyjną; z całą pewnością przybliży im to nie tylko profil jej działalności, ale i kulturę pracy tego światowego dostawcy branży motoryzacyjnej.

Wkrótce kolejne przewidziane dla studentów formy aktywności.

Na zakończenie wizyty odbył się skromny poczęstunek w jednej z mieleckich restauracji.