Strona: Wizyta w PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Wizyta w PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie

2024-07-09
, red.  Kamil Filik
Grupa studentów elektrotechniki zwiedzająca elektrociepłownię.

Wizyta w elektrociepłowni

5 lipca grupa studentów II stopnia na kierunku elektrotechnika miała możliwość zwiedzenia obiektów PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie.

Wizyta w elektrociepłowni z inicjatywy dra inż. Kamila Filika i dra inż. Tomasza Kossowskiego była związana tematycznie z prowadzonymi przez nich zajęciami z modułu „Wytwarzanie rozproszone energii elektrycznej” i stanowiła  wartościowe uzupełnienie wiedzy zdobytej przez studentów.

O Elektrociepłowni Rzeszów

Od 1980 roku Elektrociepłownia w Rzeszowie jest producentem ciepła i energii elektrycznej, zaspokajającym ponad połowę potrzeb grzewczych miasta Rzeszowa. Stosuje technologie przyjazne środowisku, promuje ciepło sieciowe i wzrost świadomości proekologicznej m.in. w aspekcie gospodarowania odpadami komunalnymi. Od wielu lat konsekwentnie realizuje programy, które ograniczają oddziaływanie elektrociepłowni na środowisko naturalne.

Co zobaczyli studenci

Dzięki uprzejmości PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie studenci poznali szczegóły budowy i zasady funkcjonowania wybranych obiektów wchodzących w skład kompleksu elektrociepłowni, między innymi:

• Bloku gazowo-parowego BGP
  • Bloku gazowo-silnikowego BGS
  • Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE)
  • Bloków węglowych

Zakończenie wizyty

Swoją wiedzą i doświadczeniem z grupą zwiedzających podzielili się oprowadzający po elektrowni panowie Adam Dybowski i Damian Marczak. Na ich ręce złożono serdeczne podziękowania dla PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie za bardzo interesującą kilkugodzinną wizytę.