Strona: Wycieczka uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Wycieczka uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

2023-03-31
, red.  dr inż. Paweł Dymora
Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju podczas prezentacji oferty edukacyjnej WEiI i PRz.

O wydarzeniu

W dniu 31.03.2023 r. Wydział Elektrotechniki i Informatyki PRz odwiedziło 30-tu uczniów wraz z opiekunami z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej (RCEZ) w Biłgoraju.

Przebieg wydarzenia

Dr inż. Paweł Dymora zaprezentował ofertę edukacyjną WEiI oraz PRz. Uczniowie uczęszczają do klasy o profilu: technik informatyk (kl. 4TI), dlatego szczególnie byli zainteresowani kierunkami i specjalnościami prowadzonymi przez WEiI oraz PRz. Następnie dr inż. Paweł Dymora zaprezentował wybrane elementy wyposażenia sal laboratoryjnych oraz stanowisk dydaktyczno-badawczych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. Ze względu na ograniczenia czasowe odbyło się to w postaci prezentacji multimedialnej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z następującymi pracowniami: Laboratorium: Wysokich Napięć (A1) w Katedrze Energoelektroniki i Elektroenergetyki, Laboratorium: Techniki świetlnej (A3) w Katedrze Energoelektroniki i Elektroenergetyki, Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości (A59) w Zakładzie Systemów Złożonych, Laboratorium Automatyki oraz Robotyki i Sterowania (D109), Laboratorium Charakteryzacji Półprzewodników (Sala A11) i inne. Uczniowie byli bardzo zainteresowani prezentowanymi zagadnieniami i zadeklarowali chęć uczestnictwa w planowanych "Dniach Otwartych WEiI" tj. 21.04.2023, i innych organizowanych przez Wydział wydarzeniach.

Dni otwarte - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Dniu Otwartym Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, który odbędzie się 21 kwietnia 2023 r. (piątek) w godz. 8:30 – 14:00. Imprezą towarzyszącą będzie olimpiada informatyczna dla szkół średnich „Keep IT secure” obejmująca zagadnienia cyberbezpieczeństwa. Uroczysta inauguracja Dnia Otwartego WEiI odbędzie się o godz. 9:00 w auli A61. Po przedstawieniu oferty edukacyjnej Wydziału zapraszamy uczestników wydarzenia do zwiedzania laboratoriów, udziału w zajęciach dodatkowych, zapoznania się z ofertą kół naukowych i organizacji studenckich oraz firm, które zaproszonych na nasze wydarzenie.