Strona: Wydział Elektrotechniki i Informatyki szkoli pracowników firmy BorgWarner / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Wydział Elektrotechniki i Informatyki szkoli pracowników firmy BorgWarner

2023-06-23
, red.  Piotr Bogusz
Słuchacze firmy BorgWarner wraz z opiekunem grupy Panem Michałem Sosnówką (pierwszy od lewej)  i Panem dr. hab. inż. Mariuszem Węglarskim, prof. PRz kierownikiem II edycji kursu.

Informacja o szkoleniach dla pracowników BorgWarner

W roku akademickim 2022/2023 na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odbyły się dwie edycje kursów szkoleniowych dla Pracowników firmy BorgWarner. I edycja rozpoczęła się we wrześniu 2022 roku i dotyczyła zagadnień metrologii elektrycznej i napędów elektrycznych. W ramach kursu prowadzone były wykłady oraz zajęcia praktyczne realizowane w laboratoriach Katedry Metrologii i Systemów Diagnostycznych oraz Zakładu Elektrodynamiki i Systemów Elektromaszynowych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. II edycja kursu dla tej samej grupy Słuchaczy rozpoczęła się w marcu 2023 roku i dotyczyła zagadnień podstaw techniki mikroprocesorowej, w szczególności systemów wbudowanych oraz standardu wymiany danych CAN (Controller Area Network). Ta edycja kursu prowadzona była przez pracowników Katedry Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Ukończenie każdej edycji kursu kończyło się otrzymaniem przez Słuchaczy zaświadczeń zawierających informacje o zakresach tematycznych zrealizowanych szkoleń. Na zakończenie I etapu współpracy odbyły się dwa uroczyste spotkania pracowników firmy BorgWarner oraz Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, na których wręczono zaświadczenia ukończenia kursu oraz podsumowano dotychczasową współpracę. Miło nam było gościć Pracowników firmy BorgWarner w murach naszego Wydziału i mamy nadzieję na dalszą współpracę.